Shahyar Ghanbari - Full Album

دانلود آهنگ جدید

تبلیغات و بنر

Teh-Song

Teh-Song

Teh-Song


نویسنده : Teh Song - ارسال شده : 25 آبان 1391 - بازدید : 373,053
6 likes
Shahyar Ghanbari – Full Album

Shahyar Ghanbari – Full Album

مختصری از شهیار قنبری ( منبع ویکی پدیا )

شهیار قنبری ششم مرداد سال ۱۳۲۹ در خانواده‌ای اهل هنر به دنیا آمد. کار ادبی را از نوجوانی آغاز کرد و در آن زمان برای نشریه اطلاعات کودکان داستان کوتاه می‌نوشت، گاه نیز اشعاری می‌سرود. سپس برای ادامه تحصیل در رشته ادبیات به کمبریج رفت و در میانه ی دهه ی ۶۰ میلادی به ایران بازگشت.
شهیار پس از بازگشت به ایران سرودن ترانه را بر خلاف خواست پدر -که معتقد بود هنرمندان در جامعه ی ایران سرنوشت درخشانی ندارند و می خواست پسرش آرشیتکت شود- آغاز کرد. نخستین ترانه ای که نوشت "دیگه اشکم واسه من ناز میکنه" بود.از دیگر ترانه‌های دیگر او که از رادیو پخش شد، می‌‌توان به "ستاره آی ستاره" "دیگه اشکم واسه من ناز میکنه" (موسیقی از اسفندیار منفرد زاده) هر دو با با صدای گوگوش اشاره کرد.
به شهادت شاعرانی نظیر اردلان سرفراز, شهیار قنبری با ترانه قصه دو ماهی با آهنگسازی بابک افشار به دلیل نوآوری در واژه و مضمون، سرآغاز ترانه نوین فارسی و ترانه مدرن ایران است و او را ترانه سرای نوین ایران زمین می نامند خود شهیار قنبری در این باره می‌‌گوید: "قصه ی دو ماهی میلاد من است. بند ناف ترانه من این چنین بریده میشود…".
فرهاد، شهیار قنبری و اسفندیار منفردزاده روی جلد ترانه «جمعه»
همکاری شهیار و واروژان در حقیقت شروع دوران دیگری از زندگی هنری وی است. نخستین ترانه این دو با عنوان بوی خوب گندم با اجرای داریوش خواننده معترض ایرانی باعث شد تا خواننده، آهنگساز و شاعر هر سه به زندان بیفتند. شهیار قنبری در این باره می‌‌گوید: "راستی ما چرا آنجا بودیم؟ما که فقط ترانه می نوشتیم و تو ( واروژان ) را داشتیم و دریای صدا های خوش رنگ را و شاعر میگوید از رفیق دلتنگی ها و تشنگی ها: امروز که بی تو, بر ما هزار سال گذشته است, حتی نمی توانم از سنگینی این غیبت بزرگ بنویسم. واژه ها, نیروی موسیقی را کم دارند. واژه های من تو را کم دارند! واروژانِ من..! مرد سازها و آوازها..! و شاعر به قله هایی بلند تر میرسد: با : اگه بمونی- قصه ی بره و گرگ- حرف – نفس – هجرت – جمعه – مرد تنها – هفته خاکستری – کودکانه – آوار – نجواها – بوی خوب گندم – نفرین نامه – همیشه غایب – سقوط – نماز – نون و پنیر و سبزی – امان از…و چندصد ترانه ی ناب دیگر..
طی سال‌های بعد شهیار با خوانندگان مشهوری نظیر داریوش، فرهاد مهراد، ستار، و ابی همکاری کرد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اگر همه شاعر بودند

دانلود

آلبوم دکلمه

دانلود

آلبوم دلچسبیده ها

دانلود

آلبوم ریبون

دانلود

آلبوم یک دهان آواز سرخ

دانلود

آلبوم برهنگی

دانلود

آلبوم دوست دارم ها

دانلود

آلبوم قد غن

دانلود

آلبوم REWIND ME IN PARIS

دانلود

آلبوم سفرنامه

دانلود

آلبوم روایت تازه

دانلود

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
ناشناس نظر داده است

kheili dosesh daram,shahyaro ardalano iraj dg hichvaght tekrar nemishan va mosighie pop madyune in azizane.


ناشناس نظر داده است

واقعا آرشيوتنو كامل ترينه فكر نكنم تو هيچ سايت ديگه اي دو تا آلبوم REWIND ME IN PARIS و روايت تازه پيدا بشه.واقعا ازتون ممنونم .شهيار از كودكي بامن همراهه و هر روز تو ذهنم زمزمه ميشه.بي نهايت ازتون ممنونمYour name :
E-mail acc :
Website A :

به نکات زیر توجه کنید

نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.